Otel-Pansiyon İlaçlama

Otellerimizde özellikle yaz dönemlerinde hamam böceği, karınca, fare gibi birçok haşereye yuva olabilmektedir. Otel odalarında özellikle kokusuz bariyer yöntemi ve gel yem teknolojisi uygulanmaktadır.

  1. GEL YÖNTEMİ

Eren İlaçlama olarak Gel yöntemi mutfak dolaplarının menteşe boşluklarına, dolap ile duvar arasına, çatlaklara, lavabo su taşma deliklerine, süpürgeliklere uygulanır. 6 aya kadar koruyucu etkisini korumaktadır.Özellikle mutfak dolapları menteşelerine uygulanır böylece tabak, çanak, bıçak, çatal gibi gıda ile direkt temas halindeki malzemelere kontaminasyon (bulaşma) engellenmiş olur. Böylece de bir daha bütün bulaşıklar bir daha yıkanmamış olur.

  1. BARİYER YÖNTEMİ (ŞERİT YÖNTEMİ)  :

Koridor, oda, mutfak ve tuvaletlerin köşe bentlerinde ve kapı pervazlarında mekanik el pompası ile ilaçlama uygulaması yapılır. Uygulamalar sırasın da duvar ve dolap aralarına, çatlaklara, boşluklara da uygulama yapılır. Bu bölgeler haşerelerin saklandıkları, yuvalandıkları ve dinlendikleri bölgelerdir. Bu bölgelere yaptığımız uygulamalar sonucu haşereler üzerlerine gelen ilacın flushing out etkisi sonucu ortaya çıkacak ve hızlıca öleceklerdir.

  1. FARE İLAÇLAMA

İşletmelerde fare uygulaması canlı yakalama istasyonu denen özel ekipmanlarla yapılır. Böylece açık alanda fare zehri bırakılmaz. Sadece açık olarak yem tuvaletlere atılır ve sifon çekilir.