Okul,Kreş ve Yurt İlaçlama

İnsanların daha fazla paraya ihtiyacı ile annelerinde çalışması şart oldu. Bununla beraber evdeki çocuklara bakacak ve bişeyler öğretecek kurumlara olan ihtiyaç ile birlikte açılan anaokulları günümüzde okul öncesi öğretim adı altında zorunlu hale gelmiştir.

Bu okullarda tabi ki diğer okul türlerinde olduğu gibi fare ve hamam böceklerinin hedefindedir. Özellikle çocukların yere döktüğü gıdalar, yapıştırıcılar, kağıtlar gibi birçok malzeme bu hayvanlar besleyici ya da yuva yapması için gereklidir. Bu sebeple de ana okulları ve kreşlerin ilaçlanması gereklidir. Sivas bölgesindeki okul , kreş , yurt anaokulu gibi yerleri ilaçlama işlemi yaparken bu okullarda 0-6 yaş grubu çocuklarında olduğu düşünüldüğünde daha ince eleyip sık dokumak gerektiği de aşikardır.Sizde çocuklarınızın sağlığını Eren İlaçlama’ya gözünüz kapalı teslim edebilir bize ulaşabilirsiniz.

 1) Bariyer Yöntemi: Sınıfların köşeleri ilaçlanır, tuvaletlerde uygulama yapılır. Dolapların arkasına ve alt kısımlarına kimyasal uygulanır. Mutfaklarda lavabolara ve köşe bentlere sıkılır.

  2) Jel Yöntemi: Ana okullarının mutfaklarında uygulanır. Kalıcı özelliği daha yüksektir.

 3) İstasyon Yöntemi: Fare yemleri istasyon denen özel plastik kutuların içerisine konulur. Böylece çocukların fare yemlerine dokunması engellenmiş olur.

 4) Pülverizatör Yöntemi: Rögar ve ya foseptik çukurlarında uygulama yapılır. Birçok böceğin yuvası olan bu alanlara uygulama yapıldığında yuvasında yok edilmiş olur.

 5) Termal Sisleme Yöntemi : Rögar sistemlerinde uygulanır. Tesisat içerisinde saklanan böceklerin ölmesini sağlar.

Unutulmamalıdır ki bu uygulamalar okulların kapalı olduğu günler yapılmaktadır. Bu yüzden çocuklarla teması 0 dır.